Proces tworzenia rzemieślniczych makaronów

Robienie makaronu to rzemiosło, które rozpoczęło się w X wieku we Włoszech. Dziś to więcej niż tradycja, to forma sztuki. Przełamanie procesu rzemieślniczej produkcji makaronu, który jest tradycyjny w swoich początkach, ale nowoczesny w swoich rezultatach to sztuka, którą opanowaliśmy w Nittkach do perfekcji.

Proces tworzenia makaronów rzemieślniczych jest dość czasochłonny. Wykonanie produktu wysokiej jakości wymaga wielu umiejętności i cierpliwości. Rzemieślniczy makaron w Nittkach tworzymy według oryginalnych receptur. Nasz zespół wkłada całe serce, aby makarony były dopracowane w każdym aspekcie. 

Rzemieślniczym procesem produkcji zarządza niezastąpiony – Łukasz Kalinowski. To właśnie dzięki niemu nasze makarony rzemieślnicze są najlepsze w Białymstoku. Prowadzi on nasz zespół, który osiąga doskonałość w przepisach kulinarnych. W swojej pracy kieruję się zasadami: “żadnych kompromisów” i “żadnych dróg na skróty”. Dlatego każde jego danie buduję od podstaw – z prawdziwego wywaru i świeżych produktów. Tworzenie makaronu to długotrwały ręczny proces, na który składają się produkty najwyższej jakości, w związku z tym dostawców naszych surowców dobieramy bardzo skrupulatnie. To one są podstawą naszych makaronów, które finalnie podajemy klientom. 

Proces produkcji makaronu rzemieślniczego rozpoczyna się od wyrobienia ciasta. Z mąki, jajek, wody i soli wyrabia się ciasto. Konsystencja powinna być miękka bez zbytniego nawilżenia. Następnie ciasto wyrabia się ręcznie przez co najmniej 15 minut lub w mikserze elektrycznym przez około 5 minut na średnich obrotach, aż utworzy kulkę ciasta bez pęknięć na powierzchni. Ciasto jest następnie poddawane serii procesów krojenia różnymi ostrzami, aby zmienić jego teksturę ze zbyt twardej lub zbyt miękkiej, aby można je było uformować.  Drugi etap polega na gotowaniu tych kawałków w szybko wrzącej wodzie zawierającej sól, aż staną się al dente lub osiągną miękkość do żucia (zwykle przez minutę)

Sprawdź czy nasz makaron rzemieślniczy zachwyci i Ciebie. Zamów już dziś z dostawą w Białymstoku i okolicach.